Menü Kapat

Paletli Götürücü

Çeşitli dökme ve parça malzemelerin yatay yada açılı taşınmasında kullanılır. Hafif ve ağır hizmet türü olarak ikiye ayrılır.

Hafif türler genellikle düşük kapasiteli bunker altı besleyici olarak ve ayrıca hat üretiminde kullanılanlardır. Ağır hizmet türleri ise genellikle kamyon boşaltma bunkerlerinin altında (çimento fabrikaları,cam fabrikaları,demir çelik fabrikaları,kırma eleme tesisleri ) kırıcıları beslemek için kullanılır.

Bunun yanı sıra yükleyici veya tren ile beslenen bunkerlerin altındada bulunur.aynı zamanda malzemenin dozajlanarak alınmasını sağlar.

Dozajlama genellikle inventör ile yapılırsa daha basit ve hassas olmayan sistemlerde elle veya

Motorlu sürgü ile yapılır.

Kamyon besleme bunkeri altındaki uygulamalar için taşıyıcı paletler darbeye karşı güçlendirilir.ayrıca çelik bant öncesi iğneli şiber uygulaması da oldukça yaygındır.paletli götürücülerin diğer götürücülerden en belirgin üstünlüğü ağır büyük parçalı ve sıcak malzemeleri taşıyabilmeleridir.bunun yanında kesici özelliği olan hurda,metal gibi malzemelerde bu götürücüler ile taşınabilir.

Bu götürücülerdeki palet dizaynı ile oynanarak götürücü eğilimlerini 45dereceye kadar yukarı çıkarmak mümkündür.

Firmamız 0,15-0.35 m/sn hızlarda 500-2000 m palet genişliğinde ve 15-2000 m3 /saat aralığındaki oldukça yüksek alanlarda muhtelif amaçlar için kullanılan paleli götürücüler üretmektedir.